Чолом тобі, древній граде!

Ще одне літописне місто Рівненщини відзначило свій ювілей - минуло 850 років з часу першої писемної згадки про Корець.

Звісно, до цієї дати місто причепурилось, кращого вигляду набрали його центр та прилеглі вулиці. Сюди прибули і взяли участь у святі керівник Адміністрації Президента України Володимир Литвин, міністр екології та природних ресурсів України Іван Заєць, міністр з питань надзвичайних ситуацій Василь Дурдинець, голова Державного комітету в справах релігії Віктор Бондаренко, народний депутат Роман Зварич, керівники “Укртрансгазу”, “Львівтрансгазу”, “Нафтогазу України”, голови державних адміністрацій Волинської, Хмельницької, Закарпатської, Житомирської, Чернівецької областей, які привітали жителів міста з визначним ювілеєм.
Голова Рівненської облдержадміністрації Микола Сорока зачитав Указ Президента України про нагородження групи корчан державними нагородами, а керівник президентської Адміністрації Володимир Литвин вручив їх. Та чи не найрадіснішою подією стало урочисте запалювання газового факела та урочисте відкриття пам’ятного знака.
Прологом до свята стала науково-краєзнавча конференція “З глибини віків”, яка відбулася в залі для засідань Свято-Троїцького монастиря. Перед її початком учасники конференції переглянули документальний відеофільм “Світанки древнього Корця” (режисер В.Рябунець). А потім перед присутніми одна за одною відкривалися сторінки історії міста: 1150 - перша згадка в Іпатіївському літописі; 1258 - перебування князя Данила Галицького, який організував оборону краю від монголо-татарських нападників; 1380 - місто переходить у володіння роду князів Острозьких; 1386 - на місці давнього городища будується замок; від початку XV століття і до 1651 року Корець перебуває у власності князів Корецьких; 1612-1619 і пізніше тут живе і працює видатний педагог, церковний діяч, один з перших українських мовознавців Лаврентій Зизаній; 1648 рік - вступ до міста загонів Хмельницького; 1790 - стає до ладу фарфорово-фаянсовий завод, продукція якого була відома в багатьох країнах Європи, а нині є окрасою музеїв; 1844-1846 - у місті перебувають, а пізніше описують його Микола Костомаров, Тарас Шевченко…
З доповідями та повідомленнями на ці й інші теми виступили голова обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців І.Пащук, науковці Б.Прищепа, П.Лобас, Б.Столярчук, О.Булига, Б.Журахівський, Ю.Терлецький, А.Українець, О.Шевчук, К.Кіндрат, В.Данілічева, магістр богослов’я Я.Антонюк.
Основним ювілейним заходом було культурно-мистецьке свято “Чолом тобі, наш древній Корцю!” (режисерсько-постановочну групу очолював Анатолій Дацков). Найяскравіша сторінка свята - інсценізація прибуття в Корець князя Данила Галицького, посланців Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, виступи лірників і кобзарів, зведеного хору. У ньому взяли участь аматорські та професійні колективи району, Рівненщини та інших областей України, зокрема державний поліський ансамбль пісні й танцю “Льонок” з Житомира, український державний ансамбль пісні й танцю “Козаки Поділля” з Хмельницького, заслужений народний ансамбль пісні й танцю “Дарничанка” з Києва, камерний хор “Воскресіння”, народний хор “Верес” з Рівного, дитячий зразковий духовий оркестр Любомирського вапняно-силікатного заводу, заслужений артист України та Білорусі Ярослав Євдокимов.
15 жовтня в храмах міста - Свято-Троїцькому монастирі, Свято-Миколаївському соборі, Георгіївській і Кузьмо-Дем’янівській церквах - відправлено урочисту літургію. Вшановували імена тих, хто заклав наріжний камінь у мури Корчеська, зводив величний замок, захищав і відроджував місто після воєн. Логічним завершенням усіх трьох днів святкування був феєрверк на Замковій горі.

Способ резка композитной арматуры Компания СТАНКИ-БУ.РФ.
Популярні новини
© Вільне Рівне
Мапа сайту: [1] [2] [3] [4]
Контакти адміна andsale@hotmail.com